در  گروه صنعتی سالید پانچ ورق با استفاده از دستگاههای CNC  انجام می شود. علاوه بر این صنعت این شرکت آماده ارائه نمونه کار و پذیرش سفارش در زمینه های برش لیزری فلزات ، برش لیزری آلومینیم ، حکاکی لیزری فلزات ، ساخت قالب های تزریقی ، ساخت قالب های پلاستیک و ساخت قالب های تزریق پلاستیک می باشد. علاقه مندان به اطلاع از قیمت ها و مشاهده نمونه کارهای این شرکت می توانند به سایت شرکت مراجعه و یا با مسئولان در شرکت سالید تماس حاصل نمایند.

پانچ ورق و یا سوراخ کردن ورق که توسط دستگاه های مخصوص پانچ انجام می شود و در صنعت امروز جایگاه ویژه ای دارد و بر روی جنس های مختلف مانند  آلومینیم و استیل انجام می شود.

پانچ ورق با استفاده از یک دستگاه یا وسیله به نام پرس پانچ انجام می شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که ورق مورد نظر از هر جنسی را زیر دستگاه پرس پانچ قرار داده و این دستگاه با وارد کردن نیرویی به داخل فلز با برش دادن قطعه ای از آن ورق منجر به سوراخ شدن و در واقع پانچ شدن ورق می گردد. پس از عمل پانچ، قراضه های ورق مورد نظر در داخل حفره ای در زیر ورق جمع می شوند که برای استفاده بهتر و بهینه تر می توان دوباره از این قطعات استفاده کرددر بسیاری از صنایع مانند خودروسازی و هواپیما سازی  ، صنایع دارویی و غذایی استفاده می شود. برای مثال ورق استیل یا به عبارتی ورق پانچ شده استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و اکسید شدن دارد و با توجه به این خاصیت بسیار مورد توجه صنعتکاران است. دانشمندان مقاومت بسیار بالای این آلیاژ را  به دلیل وجود کروم موجود در آن می دانند هر چه قدر که میزان کروم به کار رفته در آلیاژ استیل بیشتر باشد مقاومت فلز در برابر خوردگی و اکسید شدن بیشتر می شود.

عملیات پانچ ورق CNC

پانچ ورق با دستگاه CNC یک فرآیند ساخت است که توسط پرس CNC صورت می‌گیرد. این دستگاه طراحی چند ابزار دارد و به صورتی طراحی شده است که یک ورق فلزی را در جهت محورهای x و y حرکت دهد تا ورق به‌دقت در زیر رام پانچ دستگاه قرار گرفته و برای پانچ آماده شود.

انتخاب حفره‌ای که باید ایجاد شود می‌تواند به‌سادگی یک شکل دایره‌ای یا مستطیلی شکل و یا شکل‌های خاصی باشد  که از پیش طراحی شده‌اند.

برای ایجاد شکل‌های پیچیده از ورقه‌ای فلزی، از ترکیبی از هم‌پوشانی پانچ‌های متعدد و ضربات مجزا استفاده می‌شود. این دستگاه همچنین شکل‌ها و برگه‌های سه‌بعدی مثل خم، فرورفتگی، پیچ و برش نیمه را در ورق‌هایی با ظرفیت‌های متفاوت ایجاد می‌کند. این شکل‌ها اغلب در طراحی محفظه‌های فلزی به‌کار برده می‌شوند.

این دستگاه قابلیت ایجاد دنده مارپیچی، تا کردن نوارهای کوچک، پانچ کردن لبه‌های برش داده شده بدون ایجاد هیچ‌گونه علامت و نشانه ابزاری را دارند و در نتیجه دستگاه‌های بسیار سازنده‌ای هستند.

خمکاری ورق فلزی

خم کردن ورق‌های فلزی یک عملیات کاملاً رایج و بخش مهمی در صنایع تولیدی می باشد. خمکاری ورق‌های فلزی عبارت است از شکل‌دهی غیر کشسان یک قطعه بر روی یک محور به‌طوری‌که تغییراتی در هندسه آن قطعه ایجاد شود.

در جریان عملیات خمکاری ورق، شبیه سایر فرآیندهای شکل‌دهی فلزات، تغییراتی در شکل یک قطعه ایجاد می‌شود اما حجم آن قطعه بدون تغییر باقی می ماند.

در برخی موارد ممکن است خم‌کاری باعث ایجاد تغییرات کوچکی در ضخامت ورق شود؛ اما در اغلب عملیات خمکاری ورق، ضخامت ورق فلزی موردنظر، هیچ تغییری نخواهد کرد.

خمش ورق، علاوه‌بر آنکه برای ایجاد شکل هندسی مناسب در قطعه استفاده می‌شود، به‌منظور افزایش مقاومت و سختی یک ورق فلزی، تغییر گشتاور اینرسی یک قطعه و نیز برای تأمین زیبایی ظاهری و حذف لبه‌های تیز یک کار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرس پانچ CNC که برای پانچ ورق در ابعاد مختلف جهت تولید ورق های مشبک،مربع،دایره، ستاره و غیره مورد استفاده قرارمی گیرد که دارای تنوع و ابعاد مختلف در پانچ بوده و از این حیث باعث استفاده آن در صنایع ساختمان و صنایع دیگر می شود. 

پانچ ورق استیل

ورق استیل یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گاز ، آب ، نفت ، هوا ، پتروشیمی ، نیروگاهی ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی می باشد

پانچ ورق استیل به علت داشتن مقاومت به خوردگی عالی یکی از پر کاربردترین ورق های مهندسی می باشد.این مقاومت از وجود مقدار قابل توجه کروم ناشی می شود.مقدار کم کروم مثلا ۵% مقاومت به خوردگی آهن را افزایش می دهد اما برای رسیدن به ورق زنگ نزن حداقل ۱۲% کروم لازم است.

بر اساس این فرض کروم با تشکیل یک لایه اکسید سطحی که لایه های زیرین را از خوردگی محافظت می کند سطح آهن را رویین می سازد برای ایجاد این لایه محافظ سطح ورق زنگ نزن باید در تماس با عوامل اکسید کننده باشد.

ورق استیل ۳۰۴ برای مخازن آب سختی گیری شده و هوای فشرده ابزار دقیق و خودرو سازی

ورق استیل ۳۱۶برای مخازن و سیستم های صنایع دارویی ، صنایع غذایی و شیمیایی

ورق استیل ۳۱۷برای مخازن حاوی آب دریا

پانچ ورق آجدار

نوعی ورق گرم است که برای سطوحی استفاده میشود که از سرخوردن افراد و یا اشیاء جلوگیری می‌کند. برجستگی های پراکنده شده در سطح ورق، معمولا به شکل بادامی و یا اشکال دیگر است ، سقف های شیروانی نمونه ای از کاربرد این محصول است.

پایه این نوع کالاهمان ورق معمولی است که پانچ شده می باشد و یا به صورت شبکه شبکه (مشبک) دیده می شود.نکته مهم در مورد پانچ ورق(مشبک) بعد از ضخامت و طول و عرض ورق چشمه پانچ ورق (مشبک) یا همان اندازه سوراخ هاست؛چشمه پانچ ورق غالباً با واحد میلی متر بیان می شود و به مضرب قطر دایره سوراخ اطلاق می گردد.

کاربرد های پانچ ورق

 • تولید صنایع فلزی و صنایع دکوراسیون
 • قابل استفاده در پروژه های صنعتی ، ساختمانی ، بهداشتی ، پتروشیمی، ورزشی ، کشاورزی
 • حفاظی برای نیروگاه های برق
 • حفاظ برای دکل های مخابراتی
 • ساخت حفاظ هایی برای مناطق حساس نظامی و زندان ها
 • ساخت حفاظ برای اماکن ورزشی
 • ساخت درب هایی برای در پارکینگها ، ورودی منازل و انبارها
 • جداسازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی و کشاورزی
 • سقف و دیواره های آسانسور
 • کاربرد پانچ ورقدر حفاظ هواکش موتورخانه ها
 • کاربرد پانچ ورقدر ساخت قطعات لوازم خانگی
 • کاربرد پانچ ورقدرایستگاه های اتوبوس

جهت دسترسی به به روز ترین قیمت و اطلاعات فنی مربوط به پانچ ورق، برش لیزری فلزات، برش لیزری آلومینیوم، حکاکی لیزری فلزات، تولید قطعات صنعتی و همچنین برای آگاهی از قیمت قالب پلاستیک، نمونه سازی سریع و ساخت قالب پلاستیک با کارشناسان فروش گروه صنعتی سالید تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *