در این مقاله روش های ساخت قالب بادی مانند روش فشاری و تزریقی و کششی مورد بحث قرار می گیرد. در روش فشاری که ساده ترین نوع قالب سازی بادی است ماده مورد استفاده در ساخت قطعات داخل قالب قرار می گیرد و با فشار هوای وارد شده به داخل آن ماده مورد نظر باد می کند و به دیواره قالب می چسبد و اشکال متناسب با قالب تولید می شود. اما روش های ساخت قالب بادی به صورت تزریقی و کششی مقداری متفاوت است. با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

یکی از روشهای ساخت قطعه پلاستیکی و یا حجم های توخالی که دارای ضخامت یکسان هستند مانند بطری نوشابه  ، ظروف شامپو ، ظروف روغن مایع استفاده از روش دمشی یا بادی است. سه روش برای ساخت قالب بادی وجود دارد:

ساخت قالب بادی

ساده ترین نوع قالب سازی استفاده از روش فشاری است . در این روش از دستگاه اکسترودر استفاده می شود. اکسترودر ماشینی است که به ماده پلاستیکی اولیه برای ساخت قالب فشار وارد می کند تا با فشار در انتهای دستگاه از میان یک قالب عبور کرده و محصول باریک لوله ای شکل به دست می آید .

در خط تولید، ماشینهای اکسترودر برای شکل دهی اولیه لاستیک و پلاستیک جهت عملیات بعدی و نیز برای شکل دادن به محصولات نهائی  مورد استفاده قرار میگیرند.

در ادامه ابتدا درباره ساخت قالب بادی به روش فشاری به صورت اختصاصی توضیحاتی ارائه کرده و پس از آن به سراغ دیگر روش ها خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

مراحل ساخت قالب بادی به روش فشاری

در مراحل ساخت قالب بادی این لوله در یک قالب قرار می گیرد و هوا از قسمت بالای این قالب یا محفظه به درون این لوله با فشار تزریق می شود و به همین علت است که این روش، روش فشاری نامیده می شود. با تزریق فشار این ماده پلاستیکی باد کرده و به دیواره قالب می رسد و شکل می گیرد. از مزایای ساخت قالب بادی این است که می توان اشکال پیچیده و با هر طرحی را ایجاد نمود. در این روش دیواره محصول نازک تر و دارای درخشندیگی بیشتر می شود. اما ابتدا و انتهای بطری یا ظروف تولید شده ضخامت بیشتری دارند که این خود باعث کاهش نفوذ رطوبت و گازهای مضر مانند کربن دی اکسید در آن می شود. از این رو از این روش در تولید ظروف پلاستیکی مواد غذایی استفاده می شود.

تمامی مراحل ساخت قالب های مختلف در گروه صنعتی سالید توسط دستگاههای CNC انجام می شود. که موجب افزایش سرعت و دقت کار می شود.

گروه صنعتی سالید متخصص در ساخت قطعه پلاستیکی ،  برش لیزری فلزات مانند برش لیزری آلومینیوم و حکاکی لیزری فلزات است و در این زمینه آماده پذیرش هر گونه سفارش و ارائه نمونه کار به مشتریان گرامی است.

ساخت قالب بادی به روش تزریقی ساده ترین شکل است. اما برای قالب بادی همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد. روشهای دیگری مانند روش تزریقی و کششی وجود دارد که در مطلب آینده این روش های ساخت قالب بادی مورد بحث قرار می گیرد. با ما همراه باشید.

انواع روش های ساخت قالب بادی

روش فشاری

در این روش تنوع وزن و اشکال ظروف با دهانه های مختلف بیشتر از بقیه روش ها است و برای تولیدات کوچک بسیار مناسب است. از نظر هزینه و زمان نیز این روشها نسبت به روش های تزریقی و کششی هزینه و زمان کمتری دارند و در هر ساعت تعداد بیشتری می توان از آنها تولید کرد.  روش فشاری، می تواند برای انواع مختلفی از پلاستیک ها مثل HDPE،PC, PP و PETG  استفاده شود.

از معایب این روش هم می توان به نرخ ضایعات بالا، کنترل محدود روی ضخامت دیواره و مشکلات اصلاح و برش پلاستیک های اضافه اشاره کرد.

روش کششی

در این روش قبل از آنکه به ماده مورد استفاده دمیده شود کشش  از هر دو محور عمودی و افقی انجام می شود. این روش باعث تولید ظروف با استحکام و سختی و درخشندگی بیشتر می شود. در این روش مقدار وزن ماده اولیه تولید نسبت به روش فشاری کم تر است . معمولا از این روش تولید ظروف نوشابه و آبمیوه استفاده می شود.

ساخت قالب بادی کششی به دو دسته یک مرحله ای و دومرحله ای تقسیم می شود. در روش یک مرحله این مانند روش فشاری از دستگاه اکسترودر برای وارد کردن ماده اولیه به داخل قالب پیش فرم استفاده می شود. در آنجا این ماده به سرعت خنک می شود و طرح اولیه شکل می گیرد. پس از آن دوباره حرارت می بیند و در قالب اصلی قرار می گیرد و با حرارت دیدن منبسط می شود و از هر دو مقطع طولی و عرضی کشش ایجاد می شود تا به ضخامت و طرح دلخواه و مناسب با قطعه مورد انتظار برسیم.

در روش دو مرحله ای مانند روش یک مرحله ای پیش فرم ها از قبل آماده شده اند و می توان حتی پیش فرم ها را از بازار خریداری کرد و سپس مرحله دوم که مرحله وارد شدن در قالب اصلی و کشش از هر دو محور را پیاده سازی کرد.

روش تزریقی

روش تزریقی به طور کلی برای ظروف در سایز کوچک و طرح ها اشکالی که بدون دسته هستند و دهانه ی گشاد دارند مناسب است. از مزایای قالب سازی به روش تزریقی نسبت به روش فشاری می توان به عدم نیاز به برش اضافات اشاره کرد. قالب سازی به روش تزریقی سه مرحله دارد:

مواد اولیه مذاب وارد به داخل حفره یک قالب تزریق می شوند این قالب یک پیش فرم که یک لوله باریک است را تولید می کند. سپس در دومین مرحله این پیش فرم روی میله ی توخالی وارد می شود در این مرحله هوا از همان میله توخالی نزریق می شود و شروع به فرم دهی پیش فرم می کند تا پیش فرم شکل قالب و حفره مورد نظر را به خود بگیرد. در مرحله سوم در حالی که هنوز پیش فرم روی میله ی توخالی است به محلی دیگر برده می شود و در این مرحله ای ماشین خارج می شود و قطعه نهایی تولید می شود.

گروه صنعتی سالید علاوه بر مهارت در تولید انواع قالب های بادی ، ساخت قطعه پلاستیکی  و ساخت قالب پلاستیک در  برش لیزری فلزات مانند برش آلومینیم ، حکاکی لیزری فلزات نیز  آماده ارائه هرگونه مشاوره و خدمت به مشتریان گرامی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *